Zonke imidlalo
EN

I-China To Central AsiaI International Road Transport

Ikhaya>Imisebenzi Yethu>EzokuThutha Emgwaqweni Wezizwe>I-China To Central AsiaI International Road Transport

I-China To Central AsiaI International Road Transport

THOLA ISIVIVINYO

Incazelo

I-Central Asia yisifunda esisuka eLwandle lweCaspian entshonalanga siye eChina empumalanga, futhi sisuka e-Afghanistan nase-Iran ngaseningizimu ukuya eRussia enyakatho. Isifunda lesi sinamaRiphabhulikhi angaphambilini eSoviet, iKazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, ne-Uzbekistan. Bakhe isifunda esijwayelekile sezepolitiki nesiko, futhi banezinga eliphakeme lokufana ngokwamasiko.

Ama-Sohologitics ngamaloli ajwayelekile, amaloli asindayo, izinto zokuhamba eziya e-xingjiang Horgos, Alashankou laoyemiao, hongshanzui, Dulata, Baktu, Jeminay, torugart, kashgar, Irkeshtam, Karasu, Khunjerab wafika kazakhstan, kyrgyzstan, uzbekistan, tajikistan .

Imigwaqo yezokuhamba yemigwaqo yaseSohologistics
IPass Pass eChinaAmazwe Wendawo
isifundazweIdolobha / CountyIzwe
XinjiangIHorgosKazakhstan
I-Alataw PassKazakhstan
I-LaoyemiaoMongolia
I-HongshanzuiMongolia
UDulataKazakhstan
BakhtyKazakhstan
UJeminayKazakhstan
I-TurugartKyrgyzstan
I-ErkeshtamKyrgyzstan
KarasuTajikistan
IKhunjerabPakistan

Isingeniso esifushane se-XUAR nokudlula okukhulu ku-XUAR

I-Xinjiang, ngokusemthethweni i-Xinjiang Uygur Autonomous Region (XUAR), yisifunda esizimele sePeople's Republic of China, esisenyakatho ntshonalanga yezwe.

Njengoba iyingxenye enkulu kunazo zonke esifundeni saseChina nesigaba esikhulu kunazo zonke emhlabeni, iXinjiang isakaza ngaphezu kwamakhilomitha ayizigidi eziyi-8 (amakhilomitha skwele angama-1.6)

I-Xinjiang ihlanganisa amazwe aseMongolia Russia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan Afghanistan, Pakistan naseNdiya. Indlela eyaziwa kakhulu yomgwaqo iSkyk Road ihamba phakathi nendawo ukusuka empumalanga iya emngceleni osenyakatho nentshonalanga.

Ibe nokushintshana okukhona njalo kwezomnotho nokwamasiko okuhlangana phakathi nendawo ne-Asia maphakathi, nentshonalanga ye-Asia, iSouth Asia kanye ne-Europe, futhi inemizila eminingi yokuhweba yendabuko namachweba.

Ngokuqaliswa kwecebo lokuvulwa komngcele, umgwaqo wesilika wasolwandle wekhulu lama-21 kanye nomgwaqo we-silt "One Belt And One Road" usuthuthuke ngesivinini esikhulu. Ngo-2019, kuvulwa amachweba amaningi okuhweba namazwe angomakhelwane.

Ukudlula komgwaqo omkhulu eXinjiang
Ukudlula OkuphambiliAmazwe Wendawo
IndawoIdolobha / CountyIzwe Lasemngceleni
igqumaI-LaoyemiaoMongolia
ChangjiUlastoi
I-AltayIsiqinisekiso
I-AltayI-Hongshanzui
I-AltayI-AheitubikKazakhstan
I-AltayUJeminay
UTachengBakhty
Isifunda saseBortala Mongol AutonomousI-Alataw Pass
Ili KazakAutonomous IsifundaIHorgos
Ili KazakAutonomous IsifundaUDulata
Ili KazakAutonomous IsifundaUMuzart
I-Kizilsu Kirghiz Prequure AutonomousI-TurugartKyrgyzstan
I-Kizilsu Kirghiz Prequure AutonomousI-Erkeshtam
KashgarIKhunjerabPakistan
KashgarKarasu

Tajikistan


Izinzuzo ze-Sohologistics

1. Ukuthuthwa kwemigwaqo okuvunyelwe nguMnyango Wezokuthutha kanye neziqu zokuhamba kanzima nangolayini bezinto zokuhamba ezithwala imithwalo

2. Isipiliyoni sokusebenza kwamaphrojekthi athwebile kanye nensizakalo yamakhasimende ezokuhamba ngomgwaqo ochwepheshe emhlabeni jikelele

3. Izindleko zokuncintisana zokuncintisana ngenxa yokuhamba kahle kwezinto zokuhamba

4. Uhlelo lokuqapha lokuhamba nge-GPS

5. Hambisa amakharothi wakho wephrojekthi uya emazweni ase-Asia Ephakathi

6. Amava angaphezu kuka-10 wamavenda emazweni aseCentral Asia onguthelawayeka wokuhamba ngezinyawo

7. Inkonzo Yokugibela Iloli Egcwele (FTL)

8. Inkonzo Yezimpahla Ezincane Zamaloli


Amakhilomitha Avela Khorgos Aya Emadolobheni Amakhulu eKazakhstan
UMUZI / ISITOLOUMUZI / ISITOLOIKHODI LOKUGCINAKuvela Khorgos(I-KM)
I-AktauI-Aktau6635034450
AktobeI-Aktube6896072600
AlmatyI-Alma-Ata700007360
AstanaAstana6900021550
AtyrauAtyrau6617053600
IKaragandaIKaraganda6739051300
КокшетауKokhetau6870081850
I-XNUMXUKustanay6840012250
КызлордаUKizileorda6767001550
ПаволодарI-Pavlodar6963031550
I-PetropavlovskPetropavlovsk8200012050
СемейUSemey7095081200
ТалдыкорганI-Taldykorgan701809350
ТемиртауI-Temirtau6743001350
I-TurkestanITurkestan6978001250
УральскI-Uralsk6656023050
ШымкентI-Shymken6986061100


Amakhilomitha Avela Khorgos Aye Emadolobheni Amakhulu E-Uzbekistan
UMUZI / ISITOLOUMUZI / ISITOLOIKHODI LOKUGCINAKuvela Khorgos(I-KM)
АнгренI-Angren7226081300
АндижанAndizan7420031550
BukharaBukhara7301061870
ДжизакI-Djizzak7269031400
Kokandkokand7400041450
Khipha ku-internetUKungrad7372092400
НаманганNamangan7410071500
BukaAmaNuku7390072300
I-TashkentI-Tashkent6978001250
ТермезTermez7352031850
УргенчI-Urumchi7383052150
FerganaUFergana7426011500


Amakhilomitha Avela Khorgos Aya Emadolobheni Amakhulu ETurkmenistan
UMUZI / ISITOLOUMUZI / ISITOLOIKHODI LOKUGCINAKuvela Khorgos(I-KM)
АшхабатAshgabat7528002500
BHAIBHILII-Balkanabad7540075150
ДашогузDashoguz7581012250
ТуркменабадITurcomanabad7571091900
ТуркменбашиITurkmenbashi7545055000
MужчинаMary7513094500


Amakhilomitha Avela Khorgos Aya Emadolobheni Amakhulu eTajikistan
UMUZI / ISITOLOUMUZI / ISITOLOIKHODI LOKUGCINAKuvela Khorgos(I-KM)
DushanbeDushanbe7452051600
лениннабадILeninabad7478021400


Amakhilomitha Aqala Ukusuka Khorgos Port To Curs of Kyrgyzstan's Cities
UMUZI / ISITOLOUMUZI / ISITOLOIKHODI LOKUGCINAKuvela Khorgos(I-KM)
BishkekBishkek716700600
АламединU-Alamedin716908600
ОШOsh7196051100
Imibuzo Evame Ukubuzwa
  • Q

    Hlobo luni lwezimpahla olufanele ukuthuthwa komgwaqo kwamazwe jikelele ukuya eCentral Asia?

    A

    Okokuthwala ngezimo ezilandelayo:
    A.Ubude noma ububanzi bemithwalo budlula usayizi wesitsha futhi wedlula umthamo wesitimela ngemitha eyodwa yesikwele yamarhasi asindayo
    Isiteshi sesitimela saseB.Railway lapho insiza yokuqasha isitsha ingatholakali
    I-C.Cargos idinga isikhathi esiphezulu ngenkathi ukuhamba kwezitimela kungenakuqinisekisa umjikelezo wokuhamba ngenxa yethonya lezitimela ze-liner nesikhathi sokuhamba

  • Q

    Ungasenza kanjani isimemezelo senkambiso, ukuthunyelwa kwamasiko kanye nokuvunyelwa kwesiko lokuhamba ngomgwaqo kwamazwe omhlaba ukuya eCentral Asia?

    A

    Izinyathelo ngokuvamile kanje:
    A. Ukuthuthwa komgwaqo enkabeni ye-Asia ukwenza isimemezelo sokuthekelisa ngokuya ngemininingwane efanele yezimoto zokuthutha zakwamanye amazwe namasiko endawo ngemuva kokulayisha ezimotweni zangaphandle kwi-Supervisised Warehouse.
    B. Ukuhamba kokuhamba ngomgwaqo enkabeni ye-Asia kumenyezelwa emazweni asendleleni.
    C. Ukuthuthwa kwemigwaqo yamazwe omhlaba maphakathi ne-Asia kungamenyezelwa echwebeni lomngcele lokuvunyelwa kwamasiko noma endaweni yephrojekthi.

  • Q

    Iyiphi i-incoterm esetshenziselwa ukuhanjiswa komgwaqo omkhulu wamazwe omhlaba e-Asia emaphakathi?

    A

    Kunezindawo ezimbili ezingafakwanga i-DDU (Esikhuliswe Umsebenzi Ongakhokhelwa indawo lapho uya khona), okungukuthi, ukulethwa okungakhokhelwa endaweni okuchazwe kuyo kanye ne-DAP - Kuthunyelwe endaweni lapho kuhanjiswa khona.

  • Q

    Kuthiwani ngomthethosivivinywa wokulayisha ezokuthutha emigwaqweni yamazwe omhlaba uye e-Asia Ephakathi?

    A

    Yindlela ye-CMR ekhishwe inyunyana yezokuhamba ngomgwaqo yaphesheya, eye yamukelwa amazwe ase-ASEAN enkabeni ye-Asia nakwamanye amazwe e-CIS. Kubandakanya imininingwane ye-cargos, umthumeli, umgqugquzeli, olingana nomthethosivivinyo wokulayisha

Xhumana nathi